35 listopada otwarto dla ruchu łącznik S8 od ronda w Michałowie do ronda w Marzeninie. Od dzisiaj, ta wielomilionowa inwestycja służy już mieszkańcom.

Inwestycja została zakończona, odbiory przeprowadzone, decyzje uzyskane, więc przyszedł czas na oddanie do użytku ponad 4 kilometry nowej drogi. Budowa tej drogi to ogromna inwestycja, jak również ogromne i szerokie zaangażowanie wielu samorządów, na terenie których ta droga się znajduje – Powiatu Zduńskowolskiego, Powiatu Łaskiego, Miasta Zduńska Wola, Gminy Zduńska Wola oraz Gminy Sędziejowice.

Budowa trwała od maja 2018 roku. Na trasie są trzy ronda, ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie i odwodnienie. Łącznik ma jezdnię o szerokości 7 m oraz chodnik ze ścieżką rowerową o szerokości 4 m oddzieloną pasem zieleni, pod którym biegnie kanał teletechniczny na sieć tzw. uzbrojenia. Wykonano kilkadziesiąt zjazdów do działek. Droga częściowo ma kanalizację deszczową, a częściowo rowy. Łącznik to 4,3 km drogi powiatowej. Administracyjnie 2,6 km drogi znajdować się będzie na terenie Powiatu Zduńskowolskiego a blisko 1,7 km na terenie Powiatu Łaskiego.

Realizacja odciąży ruch drogowy przez Karsznice oraz otworzy tereny inwestycyjne wokół węzła drogi ekspresowej S8 na terenie Gminy i Miasta Zduńska Wola oraz Gminy Sędziejowice, a także zapewni bezpośredni dostęp do planowanej do realizacji platformy multimodalnej.

- W dobie galopujących kosztów usług publicznych każdy roztropny samorząd powinien szukać nowych dochodów. Taki cel przyświecał Gminie Sędziejowice przystępując do realizacji tego projektu. Nie chodziło o wybudowanie czterech kilometrów drogi. Chodziło o wybudowanie łącznika drogowego, który otworzy tereny inwestycyjne na terenie naszej gminy. Bo wielki biznes to jest to, czego potrzebujemy, żeby gmina dalej się rozwijała i mogła spełniać zadania stawiane przez mieszkańców – wyjaśnia Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Włodan Andrzej Włodarczyk z Porszewic. Całość inwestycji kosztowała prawie 23 mln złotych.