Ogłoszenia i komunikaty
- Szczegóły
Fundacja Młodzieży Wiejskiej przesyła ofertę wypoczynku zimowego w formie wyjazdowej dla dzieci z terenu województwa łódzkiego, których co najmniej jeden z rodziców objęty jest rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego w pełnym zakresie, tzn. jednocześnie ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz emerytalno – rentowym lub pobiera świadczenia z KRUS (emerytura, renta).
Wypoczynek zimowy w formie zimowisk dla dzieci rolników w 2025 roku jest dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 1 000,00 zł na każdego uczestnika. W wypoczynku mogą również brać udział dzieci, których rodzice nie podlegają ubezpieczeniu KRUS. W takim wypadku występuje pełna odpłatność za turnus (1 850,00 zł).
Zapisy i informacje u koordynatora regionalnego pod numerem telefonu: 669-305-810.
Odpłatność uczestników:
- dzieci podlegające KRUS – 850,00 zł
- pozostałe dzieci – 1 850,00 zł
Miejsce i termin: Dom Wczasowy “Pilsko”, ul. Beskidzka 15, 34-335 Korbielów, 23 lutego - 1 marca 2025 roku
Program wypoczynku:
- wycieczki turystyczno – krajoznawcze,
- gry i zabawy integracyjne,
- zajęcia z zakresu promowania aktywności ruchowej i sportowej wśród dzieci i młodzieży, w tym zajęcia sportowo-rekreacyjne na świeżym powietrzu (m.in łyżwy),
- dyskoteki, zabawy muzyczne i karaoke,
- pogadanki i atrakcyjne konkursy.
- Szczegóły
Zaproszenie do złożenia oferty na opracowanie Strategii Rozwoju Gminy Sędziejowice na lata 2025 - 2035. Szczegóły zaproszenia, formularz ofertowy oraz pozostałe dokumenty w załącznikach.
- Szczegóły
Nadleśnictwo Kolumna planuje powiększanie zasobów leśnych w wyniku nabywania lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia.
Szczegóły w załączniku.
- Szczegóły
Do 14 lutego 2025 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się nieformalne grupy mieszkańców i organizacje społeczne, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.
Akcja Masz Głos pomaga zrealizować ciekawe i potrzebne społecznościom działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami. Celem akcji jest budowanie wśród mieszkańców i władz lokalnych wspólnej odpowiedzialności za swoją gminę. Edycja 2025 zaczyna się w lutym i trwa do końca listopada.
Jak zostać uczestnikiem
Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos, należy do 14 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 25 lutego przez stronę internetową akcji Masz Głos.
Wsparcie
Grupy z całej Polski zainteresowane działaniem lokalnym, które zgłoszą się do akcji Masz Głos i zostaną przyjęte, mogą liczyć na bezpłatne wsparcie przez cały okres trwania edycji.
Wsparcie obejmuje:
• stałą współpracę i doradztwo ze strony doświadczonego koordynatora, pracującego na danym terenie,
• pomoc prawną,
• wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami z całej Polski,
• udział w bezpłatnych szkoleniach online i stacjonarnych oraz jednym ogólnopolskim zlocie, który odbędzie się w czerwcu pod Warszawą,
• możliwość otrzymania mikrograntu na działania (600 zł),
• konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych,
• szansę na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy edycję.
Zasady udziału dla uczestników programu są opisane w regulaminie akcji Masz Głos.
Zapisz się do akcji Masz Głos! Zgłoszenia przyjmujemy do 14 lutego 2025 przez formularz zgłoszeniowy.
Partnerzy regionalni akcji Masz Głos: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje”, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży – „Teatrikon”. Patroni medialni: Onet, Ngo.pl