DSCF7430Zakończyła się inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 481 w Pruszkowie. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł.

W ramach zadania rozbudowano ponad 1,5 km drogi, powstały ponad 2 km chodnika do tego 1300 m ciągu pieszo- rowerowego, a wiec niechronieni uczestnicy ruchu mają swoją infrastrukturę, co jest ważne, bo odcinek przebiega przez teren zabudowany. Do tego wybudowano 10 nowych przejść dla pieszych – 7 na drodze wojewódzkiej i 3 na drogach innej kategorii, są one dobrze widoczne i oświetlone. Droga zyskała także 30 nowych lamp. Powstały również zatoki autobusowe, co wpłynie pozytywnie na poprawę płynności i bezpieczeństwa ruchu.

Ważnym elementem jest nowe, czterowlotowe rondo o średnicy 10 metrów, które powstało w miejscu dotychczasowego niebezpiecznego skrzyżowania z drogą powiatową. Wybudowano nowe odwodnienie, ponad sto zjazdów publicznych i indywidualnych.

Wartość zadania to 20,3 mln zł, a inwestycja finansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Droga 481 łączy dwa ważne miasta powiatowe: Łask i Wieluń. Odcinek w Pruszkowie był w bardzo złym stanie technicznym, jezdnia była wąska, posiadała spękania, do tego brak było chodników, co na terenie z zabudowanym stanowiło istotny problem.