Stadion Gminny w Sędziejowicach z lotu ptaka.

We wrześniu tego roku można będzie zagrać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz nożną na nowym wielofunkcyjnym boisku na Stadionie Gminnym w Sędziejowicach. Do przetargu na wykonanie inwestycji zgłosiło się aż 15 firm.


- Od dawna wiedzieliśmy, że takie boisko jest potrzebne. Jego powstanie to trzeci etap planu modernizacji stadionu. Mamy już odnowioną płytę główną, mamy bieżnię, teraz czas na boisko wielofunkcyjne – mówi Dariusz Cieślak, wójt Gminy Sędziejowice.

Zakres prac obejmuje remont istniejącego, ale nie spełniającego warunków do gry, boiska wielofunkcyjnego. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia poliuretanowa, wyznaczone bedą nowe pola do gry na dwa boiska do piłki koszykowej, dwa boiska do piłki siatkowej, boisko do piłki ręcznej i mini piłki nożnej (z wykorzystaniem oznaczeń piłki ręcznej do gry w mini piłkę nożną). Boisko będzie miało wymiary 44 na 32 metry.

- Dotychczas, poza płytą główną stadionu, dla gier zespołowych mieliśmy tak naprawdę do dyspozycji tylko mocno nadgryzione przez ząb czasu boisko do piłki siatkowej plażowej, które też mamy zamiar doprowadzić w tym roku do stanu używalności. Zrobimy to we własnym zakresie, przy współpracy z Gminną Jednostką Usług Komunalnych – wyjaśnia Cieślak. - Ta rosnąca infrastruktura sportowa da młodym ludziom alternatywę na spędzanie wolnego czasu. Chcemy żyć w zdrowej gminie, a do tego niezbędny jest ruch i uprawianie sportu – dodaje.

Do przetargu na „Remont boiska wielofunkcyjnego w Sędziejowicach – Kolonii” stanęło 15 firm. Proponowane przez nie kwoty wahają się od 335 do 530 tys. zł. Obecnie trwa sprawdzanie ofert. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia tego roku, aby oddać boisko do użytku.