Deklaracja PIT-37 z wpisanym miejsce zamieszkania Gmina Sędziejowice

Trwa okres składania zeznań PIT za ubiegły rok. Każdy mieszkaniec może wesprzeć naszą gminę wpisując w rubrykę „miejsce zamieszkania” swój adres w Gminie Sędziejowice.

W rozliczeniach podatkowych dla Urzędu Skarbowego liczy się deklarowane rzeczywiste miejsce zamieszkania, dzięki temu naszą gminę mogą wspierać również mieszkańcy, którzy nie są tutaj formalnie zameldowani.

A dlaczego warto wpisać taki adres zamieszkania? Aż 38 procent podatku PIT trafia do budżetu gminy w której mieszka podatnik. Dzięki tym pieniądzom gmina może realizować potrzebne inwestycje, remontować drogi, czy doposażać szkoły.

Wystarczy wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania jednej z miejscowości w Gminie Sędziejowice. Dotyczy to zarówno papierowych PIT-ów składanych w Urzędzie Skarbowym, jak i zeznań elektronicznych składanych za pomocą platformy e-deklaracje. Osoby korzystające z serwisu www.podatki.gov mogą zaktualizować swoje miejsce zamieszkania przed wypełnieniem PIT.

 

1%

Zeznania PIT za ubiegły rok można składać do 30 kwietnia 2021 r. Przy tej okazji pamiętajmy o możliwości wsparcia 1% swojego podatku dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Na liście organizacji o statusie OPP w Krajowym Rejestrze Sądowym znajduje się tylko jedna organizacja z terenu gminy Sędziejowice. Jest to Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Gminy Sędziejowice (KRS 0000237995), ale swój 1% można przekazywać również na inne organizacje OPP, które wspierają potrzeby naszej gminy i jej mieszkańców.