PITRozpoczął się okres rozliczania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Każda osoba składająca PIT może wesprzeć naszą gminę – wystarczy jako miejsce zamieszkania wpisać swój adres w Gminie Sędziejowice.

- Mieszkańcy często nie wiedzą, że aż 38 procent ich podatku dochodowego od osób fizycznych przypada w udziale gminie, którą wpisują w swoim zeznaniu PIT. Dzięki tym pieniądzom możemy realizować potrzebne inwestycje, remontować drogi, czy doposażać szkoły - wyjaśnia Dariusz Cieślak, wójt gminy Sędziejowice.

W rozliczeniu podatkowym liczy się miejsce zamieszkania, a nie zameldowania, dzięki temu łatwo jest wesprzeć gminę, w której mieszkamy. Wystarczy wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania w Gminie Sędziejowice. Dotyczy to zarówno papierowych PIT-ów składanych w Urzędzie Skarbowym, jak zeznań elektronicznych składanych za pomocą platformy e-deklaracje. Osoby korzystające z serwisu www.podatki.gov mogą zaktualizować swoje miejsce zamieszkania przed wypełnieniem PIT.

Zeznania PIT za ubiegły rok można składać od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 r. - Podatek dochodowy jest ważnym źródłem dochodu Gminy Sędziejowice. W tegorocznym budżecie przewidywane wpływy z tego tytułu to aż 4,5 mln zł, a wspólnie możemy sprawić, że będzie więcej - apeluje Dariusz Cieślak.

Przy okazji przypominamy o możliwości wsparcia 1% swojego podatku dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Wykaz organizacji pozarządowych na terenie Gminy Sędziejowice.