Laureaci na scenie

Dorota Mirowska, sołtyska Dobrej, Koło Gospodyń Wiejskich Dobrowianki i władze gminy Sędziejowice laureatem nagrody Super Samorząd w akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Gala wręczenia nagród odbyła się 2 lutego 2024 r. w Warszawie, a relację można było obejrzeć na stronie patrona akcji Onet.pl.


Nagrodę Super Samorząd otrzymują organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców oraz władze samorządowe za partnerską współpracę przy realizacji oddolnych inicjatyw, poprawiających funkcjonowanie lokalnych społeczności. W Dobrej zorganizowano Gminny Dzień Dziecka i przy tej okazji przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami na temat ich oczekiwań co do roli nowopowstałego w miejscowości Klubu Uśmiech. Nagroda została przyznana tutaj za połączenie działań integrujących mieszkańców z konsultacjami społecznymi.

- Kiedy rok temu wysłałam zgłoszenie do akcji Masz Głos nie wiedziałam jak potoczy się historia naszych działań. Jednak energia dziewczyn z KGW Dobrowianki uruchomiła działania dla społeczności i wpłynęła na zaangażowanie się innych osób – reaguje na nagrodę Dorota Mirowska, sołtyska Dobrej.

Zdjęcie WhatsApp 2024 02 02 o 12.30.25 ff857539

- Pięć lat temu rozpoczynałem swoją kadencję na stanowisku wójta i chciałem budować drogi, przedszkola, obiekty sportowe, ale chciałem przede wszystkim, żeby 6400 mieszkańców gminy zrozumiało, że samorząd to nie wójt, rada, sołtys, tylko wszyscy świadomi mieszkańcy gminy. Dzięki tej nagrodzie i inicjatywie podjętej przez Panią Sołtys i KGW Dobrowianki wierzę, że ten cel powoli osiągamy – skomentował podczas odbioru nagrody Dariusz Cieślak, wójt gminy Sędziejowice.

Zdjęcie WhatsApp 2024 02 02 o 12.30.25 f01714aa

Akcja Masz Głos Fundacji Batorego od 18 lat wspiera dialog i współpracę pomiędzy społecznościami lokalnymi a władzami samorządowymi. Jury nagrody to przedstawiciele organizacji partnerskich akcji Masz Głos: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej BONA FIDESES, Fundacja SocLab - Laboratorium Badań i Działań Społecznych, Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje”, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja Teatrikon.