Godło państwowe

W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Dzień Niepodległości. Jest to 103. rocznica odrodzenia państwa polskiego po 123. latach niebytu po kolejnych rozbiorach. Gminne obchody rozpoczną się o godz. 9:30 w Parku Powstańców 1863 r. w Sędziejowicach.

11 listopada 1918 roku to data przełomowa w historii Świata. Tego dnia został zawarty rozejm w Compiègne, który zakończył I wojnę światową i zmienił układ geopolityczny w Europie. W jego wyniku na mapach pojawiła się Polska, ale też Litwa, Łotwa, Estonia, Czechosłowacja, Austria, Węgry, Jugosławia, Finlandia. 

Dzień 11 listopada w wielu państwach Europy obchodzony jest jako święto państwowe. W Polsce na przestrzeni ostatnich 103 lat dzień ten był obchodzony w różnym charakterze. Sejmową ustawą z 1989 roku zostało ustanowione "Narodowe Święto Niepodległości".