SedziejowickieKajakowanie2 i 9 sierpnia br. odbędą się w dwa kolejne spływy kajakowe organizowane w ramach akcji „Sędziejowickie Kajakowanie”. Oba odbędą się na rzece Grabi. Specjalny spływ przygotowywany jest również na zakończenie wakacji.

Spływ kajakowy to świetna forma integracji lokalnej społeczności. Oprócz dobrej zabawy uczestnicy mogą przekonać się jak pięknym miejscem są miejscowe, trochę zapomniane przez nas wszystkich rzeki. Organizatorzy mają jednak pomysł, jak dalej rozwijać idee spływów, by promować walory lokalnych rzek, ale i zadbać o ich atrakcyjność.

- Okres wakacyjny chcemy zakończyć w taki sposób, w jaki rozpoczęliśmy, czyli w kajaku, na naszych pięknych rzekach. Z tą różnicą, że chcemy połączyć spływ z akcją sprzątania rzek. Nawiązując tym samym do akcji społecznej „SprzątnijMY Gminę Sędziejowice”, która cieszyła się wśród naszych mieszkańców dużym zainteresowaniem – zapowiada Mateusz Tarka, radny gminny i jeden z koordynatorów projektu „Sędziejowickie Kajakowanie”.

W ramach akcji tylko w tym roku zorganizowano kilka spływów kajakowych po wodach Grabi i Widawki. W sumie wzięło w nich udział ponad 1000 osób.

Więcej informacji i zapisy na najbliższe wydarzenia (2 i 9 sierpnia br.) dostępne w dwóch formach:
• Telefoniczne i SMS-owo – pod numerem 725 087 144
• W formie prywatnej wiadomości na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/sedziejowickiekajakowanie