Zdjęcie grupowe drużyny z trofeum

Juniorki młodsze ze szkoły podstawowej w Sędziejowicach wróciły ze srebrem z hali Łódzkiej Zatoki Sportu, gdzie 18 września odbył się Ogólnopolski Turniej Unihokeja dziewcząt i chłopców.

W zawodach łącznie startowały 32 drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Dziewczęta SP w Sędziejowicach zdobyły srebrny medal przegrywając jedynie z ubiegłorocznymi Mistrzyniami Polski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, drużyną LUKS Góra Świętej Małgorzaty. Drużynę naszych „Sreberek” prowadzi Monika Walczak.

Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Wiktoria Klimaszewska.


Skład:

Wiktoria Klimaszewska (kapitan)
Julia Kapuścińska
Wiktoria Sobala
Martyna Szymańska
Maja Urbaniak
Olga Żak
Zuzanna Dąbrowska
Zuzanna Kozioł
Milena Marek
Blanka Koch
Julia Mirowska
Anna Krysiak (bramkarz)


Chłopcy, pod okiem Janusza Kopki, mimo zaangażowania, nie awansowali do strefy medalowej.

Unihokej cieszy się w Gminie Sędziejowice coraz większą popularnością, co zaczyna się przekładać na sukcesy sportowe. W poprzednim roku szkolnym reprezentacja dziewcząt zdobyła 4. miejsce w województwie łódzkim w swojej kategorii wiekowej.