„Biegniemy dla Przyszłości” to hasło tegorocznego Dnia Promocji w Zespole Szkół w Marzeninie. 21 września b.r. blisko 200 biegaczy w wieku od 2 do 61 lat, pokonywało trasy pięciu dystansów ulokowane w kompleksie leśnym Niecenia – Zielęcice.

Dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni, wszyscy na tych samych warunkach w doskonałych humorach rywalizowali, promując aktywność ruchową i zdrowy tryb życia. Wszyscy uczestnicy imprezy, otrzymali okolicznościowe koszulki oraz medale za uczestnictwo. Laureaci trzech pierwszych miejsc na poszczególnych dystansach w kategoriach żeńskiej i męskiej, otrzymali okolicznościowe dyplomy i puchary.

Druga część imprezy tradycyjnie już odbyła się na terenie Boiska im. ks. kan. Andrzeja Susło przy ZS w Marzeninie. Dzieci i ich rodzice, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Marzenina brali udział w specjalnie przygotowanych tańcach integracyjnych, zabawach „na wesoło”, konkursie na najzdrowszą potrawę ekologiczną, konkursie wiedzy związanym z historią placówki. Występom towarzyszyły warsztaty pszczelarskie przygotowane przez p. Krzysztofę i Zbigniewa Kostrzewów - pszczelarzy z Kustrzyc. Pracownicy obsługi i administracji oraz rodzice uczniów i wychowanków szkoły, przygotowali przepyszne smakołyki „po marzeńsku”.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością: wójt Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, radna Sejmiku WŁ Jolanta Zięba-Gzik, skarbnik Grzegorz Dębkowski, proboszcz Parafii w Marzeninie ks. Jerzy Dominowski, p. Tomasz Fraszka, sołtys Marzenina Arkadiusz Kałuża, rodzina ks. Susło - Krystyna i Józef Barańscy, byli pracownicy szkoły, absolwenci i mieszkańcy Marzenina.

Za pomoc w przygotowaniu Dnia Promocji serdecznie dziękujemy władzom Gminy Sędziejowice, która przekazała 4000 zł, władzom i druhom OSP w Marzeninie, Gminnej Jednostce Usług Komunalnych, zarządowi ULKS „SUKCES”, Radzie Rodziców, p. Markowi Zadzimskiemu i sponsorowi imprezy – p. Andrzejowi Magdziakowi. Za liczny udział w imprezie dziękujemy opiekunom i uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach oraz Szkoły Podstawowej nr 13 ze Zduńskiej Woli – Karsznic.

Do zobaczenia w przyszłym roku! Krzysztof Jaworski Dyr. ZS w Marzeninie