sf11 listopada w Sędziejowicach odbyły się uroczyste gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Obok przedstawicieli władz samorządowych, delegacji i pocztów sztandarowych OSP, orkiestry „DRUH”, partii politycznych, instytucji gminnych i organizacji społecznych, w obchodach uczestniczyli też mieszkańcy gminy Sędziejowice. 

Delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Powstańców 1863 r. oraz pod tablicami upamiętniającymi bohaterów walczących o wolność przy Kościele Parafialnym. O godz. 10:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii odbyła się część artystyczno-widowiskowa w wykonaniu GOK w Sędziejowicach. Wystąpił również Wójt Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, który podkreślił wagę narodowego święta: - Udział w dzisiejszej uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę. Wyraz wielkiego szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy w walce poświęcili to co najcenniejsze dla każdego człowieka – własne życie - podkreślił. Na zakończenie odegrano hymn Rzeczypospolitej Polskiej, po którym mieszkańcy puścili w niebo biało-czerwone balony. Po oficjalnych uroczystościach odbyła się pierwsza pilotażowa edycja Sędziejowickiego Biegu Niepodległości. W biegu udział wzięło 72 uczestników, na których na macie czekały pamiątkowe medale, rogale oraz ciepły żurek. Bieg odbył się bez pomiaru czasu i bez klasyfikacji - liczyła się dobra zabawa i hołd dla tych, którzy oddali życie za Ojczyznę!