SDS1Mimo trudnych dla wszystkich czasów, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziejowicach pracuje w nieco zmienionej formie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i środków ostrożności.

Co prawda ze względu na pandemię nie udało się zrealizować wielu zaplanowanych na ten kończący się rok spotkań, niemniej jednak kilka punktów z kalendarza imprez doszło do skutku. Jesienne spacery Nording Walking, grzybobrania, wycieczki rowerowe, turnieje Boccie – to tylko niektóre , w jakich wzięli udział nasi Podopieczni. Na koniec listopada, zgodnie z zasadą DDM, odbyły się tradycyjne „Andrzejki” . Uczestnicy przenieśli się w świat wróżb i magii.

Grudzień to czas szczególny, bo czas najpiękniejszych w roku świąt – Świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym, Uczestnicy ŚDS na zajęciach pod okiem terapeutów przygotowują niepowtarzalne ozdoby choinkowe, stroiki, kartki do przyjaciół, w których napiszą życzenia świąteczne. W przerwie tych prac swoją obecnością zaszczycił nas Mikołaj, który obdarował wszystkich drobnymi prezentami.

W tym innym i szczególnym dla nas wszystkich czasie życzymy zdrowia i wzajemnego szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka. Wesołych Świąt.