Kiermasz Bożonarodzeniowy

Święty Mikołaj z workiem prezentów i choinki za eletroodpady, stoiska ze świątecznymi potrawami, koncerty i wspólne kolędowanie czekają na wszystkich, którzy odwiedzą doroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Sędziejowicach. Ten rozpocznie się już w niedzielę 10 grudnia o godz. 13 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach.

Organizatorzy – Gmina Sędziejowice i miejscowy GOK – zapowiadają szereg atrakcji dla uczestników kiermaszu. Nie tylko pod dachem, ale i na zewnątrz.
Już przed wejściem do budynku GOK od godz. 13 strażacy z OSP Żagliny będą zbierać elektroodpady i w zamian wręczą kupon, dzięki któremu od godz. 14 na patio będzie można odebrać choinki.

Na Kiermaszu będą oczywiście stoiska ze smakowitymi świątecznymi przysmakami przygotowanymi przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, będą też inne stoiska, m.in. z miodami, grzańcem i inne.

To dla ciała, a o stronę duchową zadbają lokalni wykonawcy, czyli soliści i zespoły z GOK oraz Dzieci z Doliny Grabi. Około godz. 16:15 przewidziane jest wspólne kolędowanie.
Cały czas między stoiskami będzie przechadzał się Święty Mikołaj z workiem pełnym podarków. Te nasi milusińscy będą mogli otrzymać w zamian z własnoręcznie wykonaną kartkę, którą należy oddać na stoisku Urzędu Gminy, które usytuowane będzie tuż przy wejściu do GOK. Na stoisku gminnym będzie też bezalkoholowy grzaniec dla dzieci i dorosłych.