Uczniowie podczas uroczystości

Społeczność Zespołu Szkół w Marzeninie uroczyście zainaugurowała w niedzielę 18 września obchody Jubileuszu 100-lecia Publicznej Szkoły Powszechnej w Marzeninie.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w której udział wzięli uczniowie, absolwenci, pedagodzy i zaproszeni goście. Po niej wszyscy zebrani przemaszerowali na boisko im. ks. Andrzeja Susło, gdzie po odegraniu hymny państwowego i krótkim koncercie Gminno - Strażacka Orkiestra Dęta "Druh" odsłonięto tablice upamiętniające jubileusz.

Nie zabrakło życzeń od gości i przyjaciół szkoły, wśród których znaleźli się posłowie na Sejm RP Paweł Bejda, Piotr Polak i Paweł Rychlik. Uczestnicy uroczystości mogli również obejrzeć wystawy tematyczne dotyczące historii „stulatki”. 

Uroczystości to inauguracja wyjątkowego okresu dla marzenińskiej placówki. Społeczność Zespołu Szkół przygotowała na najbliższe miesiące cały szereg działań mających godnie upamiętnić jubileusz.

Wójt Dariusz Cieślak przemawiający podcza suroczystości

 

Szpalery pocztów sztandarowych podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej

 

Tort z napisem "Jubileusz stulecia"