Łódzkie SmakujeWojewództwo Łódzkie może poszczycić się 150 produktami wysokiej jakości wpisanymi na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w takich kategoriach jak: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody oraz gotowe dania i potrawy.

Charakteryzują się one nie tylko wysoką jakością i wyjątkowością ale posiadają minimum 25-letnią tradycję wytwarzania, są związane z kulturą, historią województwa łódzkiego oraz są wytwarzane na terenie regionu łódzkiego.

Producenci mogą się ubiegać o wpis na tę listę. Zachęcamy lokalną społeczność, producentów produktów rolno-spożywczych wysokiej jakości, koła gospodyń wiejskich oraz wszystkie osoby związane z dziedzictwem kulinarnym naszego województwa do ubiegania się o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych.

Łódzkie smakuje produkty tradycyjne i wspiera ich promocję!

Szczegóły na poniżej grafice oraz na stronie Urzędu Marszałkowskiego

plakat Łódzkie Smakuje 1