trashW dniach 1 – 14 czerwca br. w sołectwach Gminy Sędziejowice przeprowadzona zostanie akcja pn. „SprzątnijMY Gminę Sędziejowice”.

Ma ona na celu promowanie proekologicznych postaw oraz inicjowanie działań, dzięki którym zwiększy się świadomość ekologiczna mieszkańców. Udział w akcji może wziąć każde sołectwo. Dla najlepszych sołectw, które zbiorą największą ilość śmieci, przewidziane są nagrody finansowe w postaci bonów na dofinansowanie wydarzeń organizowanych przez sołectwa.

- Chcemy wspólnie z sołectwami pracować nad poprawą estetyki, czystości i porządku na terenie Gminy Sędziejowice. Urząd Gminy Sędziejowice zapewnia natomiast foliowe worki oraz rękawice dla wszystkich, którzy zechcą wziąć udział we wspólnym sprzątaniu. Gminny Jednostka Usług Komunalnych odbierze zebrane odpady – zapowiada Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.

Żeby wziąć udział w akcji należy zgłosić się do Urzędu Gminy Sędziejowice do dnia 29 maja, zadeklarować udział oraz uzgodnić termin odbioru worków na śmieci i rękawic ochronnych. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie: 43 677 11 46, lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Wiem, że w niektórych sołectwach podobne akcje są już tradycją. Mamy też ostatnio przypadki, że anonimowi mieszkańcy z własnej inicjatywy zbierają śmieci. To zachowania godne pochwały. Sprawmy wspólnie, aby żyło się nam przyjemniej w naszych sołectwach. Zapraszam serdecznie w imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców, którzy nie są obojętni na widok śmieci zalegających przy ciągach pieszych, drogach czy przy terenach zielonych - apeluje wójt.

W załączniku formularz zgłoszeniowy.

Załączniki:
Pobierz plik (Formularz zgloszeniowy.pdf)Formularz zgloszeniowy.pdf[ ]244 kB2020-05-20 12:42