Dłoń

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach poszukuje kandydatów do świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób starszych i niepełnosprawnych.

1. Wymagania niezbędne:
- posiadanie kwalifikacji do wykonywania jednego z zawodów: opiekun środowiskowy, asystent osoby niepełnosprawnej, pielęgniarz, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, opiekun kwalifikowany w domu pomocy społecznej
lub
- doświadczenie w realizacji usług opiekuńczych, w tym zawodowe, wolontariackie lub osobiste wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego i odbyła 80-godzinne szkolenie z zakresu realizowanej usługi, w tym udzielania pierwszej pomocy;
- respektowanie prawa do poszanowania i ochrony godności, intymności, w szczególności w przypadku czynności o charakterze opieki higienicznej i pielęgnacyjnej oraz poczucia bezpieczeństwa i ochrony dóbr osobistych.

2. Wymagania dodatkowe:
- dyspozycyjność;
- umiejętność dobrej organizacji pracy własnej;
- samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania;
- wysoka kultura osobista;
- komunikatywność;
- dokładność.

3. Podstawa zatrudnienia: umowa zlecenie

4. Obowiązki opiekuna:
Zakres usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania obejmuje w szczególności:
- pomoc w zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych,
- opiekę higieniczną,
- pielęgnację zalecaną przez lekarza, która obejmuje czynności pielęgnacyjne wynikające z przedłożonego zaświadczania lekarskiego lub dokumentacji medycznej, uzupełniającego w stosunku do pielęgniarskiej opieki środowiskowej,
- zapewnienie kontaktu z otoczeniem.

Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziejowicach ul. Wieluńska 7, telefonicznie 43 677 15 81 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.