Świetlica w Woli Wężykowej i strażnice OSP w Grabi i Marzeninie

Wójt Gminy Sędziejowice podpisał umowę na „Rozbudowę, przebudowę i termomodernizację budynków użyteczności publicznej” z firmą Defero Sp. z o.o. z Sieradza. W ramach inwestycji przewidziana jest modernizacja trzech ważnych dla naszej społeczności lokalnej obiektów.

Koszt całej inwestycji wyniesie blisko 9 mln zł. Jej zakres jest bardzo szeroki. Modernizacja obejmie świetlicę wiejską w Woli Wężykowej oraz strażnice OSP w Grabi i Marzeninie. Ten ostatni obiekt to największe wyzwanie. Strażnica w Marzeninie powiększy się o dodatkowe skrzydło.

Zakres prac w Świetlicy w Woli Wężykowej to, m.in. roboty murowe, tynki, malowania, układanie posadzek, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, konstrukcje drewniane, izolacje termiczne oraz pokrycia dachowe, czy ocieplenie ścian.

W strażnicy OSP w Grabi przewidziana jest m.in. przebudowa wewnętrzna budynku, utworzenie kotłowni, modernizacja sanitariatów i klatki schodowej, budowa zewnętrznej ewakuacyjnej klatki schodowej, rozbiórka i odbudowa balkonu, izolacja ścian zewnętrznych, oraz prace wykończeniowe.

Siedziba OSP w Marzeninie to najpoważniejsze prace. Tutaj planowana jest dobudowa nowego skrzydła, przebudowa istniejącego obiektu, wyburzenie istniejącej klatki schodowej, modernizacja instalacji kanalizacyjnej, rozbiórka budynku gospodarczego i kompleksowa przebudowa wnętrza.

Prace mają zakończyć się w ciągu 17 miesięcy. Koszt całej inwestycji wyniesie 8 888 000,00 zł, przy wkładzie gminy wynoszącym zaledwie 880 800,00 zł i jest realizowana w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.