Grafika promująca rekonstrukcję

W sobotę 26 sierpnia obchody 160. rocznicy Bitwy pod Sędziejowicami. Obchody obejmują oficjalne uroczystości w centrum Sędziejowic oraz rekonstrukcję historyczną na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego


O godz. 15:30 oddamy hołd powstańcom, którzy polegli w Bitwie pod Sędziejowicami 1863 r. przy pomniku w Parku Powstańców 1863 r. W tym roku uroczystości będą wyjątkowe, bo odbędą się w asyście wojskowej. Zagra też Gminno - Strażacka Orkiestra Dęta "Druh".

Po oficjalnej części obchodów udamy się na teren Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach, gdzie grupa Złoty Krzyż odtworzy epizod z Bitwy. Rekonstrukcja rozpocznie się około godz. 16:00.

Na zakończenie, o godz. 17:00, koncert patriotyczny przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sędziejowice.

Głównym organizatorem tegorocznych obchodów jest Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach, realizująca projekt "Zwyciężył Orzeł Biały - Rekonstrukcja Bitwy pod Sędziejowicami 1863 r." dofinansowany prze biuro Niepodległa w ramach Programu Dotacyjnego "Powstanie Styczniowe 1863-1864".

Patronat Honorowy nad obchodami objął Andrzej Duda, Prezydent RP.

 

plakat bitwa