Kury

Wojewoda Łódzki wydał rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego, w związku z wystąpieniem choroby zakaźnej wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), sposobu oznakowania i wprowadzania zakazów oraz nakazów na tych obszarach.

W rozporządzeniu wymienioną są miejscowości z terenu Gminy Sędziejowice: Bilew, Kustrzyce, Marzenin, Niecenia, Pruszków, Rososza, Wola Marzeńska oraz Wrzesiny jako obszar zapowietrzony wysoce zjadliwą grypą ptaków.

Teren miejscowości: Brody Emilianów, Brzeski, Dobra, Grabia, Grabica, Kamostek, Kolonia Sędziejowice, Korczyska, Kozuby Nowe, Lichawa, Osiny, Podule, Przymiłów, Sędziejowice, Sobiepany, Wola Wężykowa, Żagliny, Kustrzyce oznaczony jest jako obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Na terenie tych miejscowości zostały rozstawione odpowiednie tablice informacyjne.

Załączniki:
Pobierz plik (Rozp. nr 1_2023 WŁ.pdf)Rozp. nr 1_2023 WŁ.pdf[ ]421 kB2023-01-04 13:53