W najbliższy czwartek, 5 sierpnia będzie miał miejsce pierwszy Sędziejowicki Dzień Seniora. Na uczestników czeka piknik z muzyką, poczęstunkiem oraz masą dodatkowych atrakcji.

W programie ciekawe spotkania. Rozmowa z policjantem, który wyjaśni jak ustrzec się zagrożeń dla osób w nieco starszym wieku. Wykład dietetyka na temat specyfiki żywienia dla osób dojrzałych. Swoje stoisko będzie miała też Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach. Zaprezentuje ona książki poczytne wśród seniorów, będzie można na miejscu wypożyczyć, lub zapisać się na konkretne tytuły. Poza tym konkurs i rozmowy na temat literatury. Oprawę muzyczną zapewni Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach. 

Poza atrakcjami dla duszy będzie też coś dla ciała. Na uczestników czeka grill, pyszne ciasta i sałatki przygotowane prze Koło Gospodyń Wiejskich z Pruszkowa.

Podczas festynu prowadzona będzie także promocja szczepień przeciwko COVID-19. Uczestnicy Dnia Seniora będą mogli skorzystać ze szczepienia, które zapewni Gminny Ośrodek Zdrowia w Sędziejowicach. Organizatorem festynu jest KGW Pruszków.

Początek od godz. 15:00