Grupowe zdjęcie przedszkolaków

20 września br. w Publicznym Przedszkolu w Sędziejowicach odbył się Dzień Przedszkolaka. Jest to święto, które od 2013 roku obchodzi się w całej Polsce. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Dzień Przedszkolaka to wielkie święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką".

-Wszystkie nasze przedszkolaki przygotowały i odśpiewały piosenkę zaproponowaną przez organizatora akcji, dodając od siebie do utworu swój dziecięcy wdzięk i ruch sceniczny – mówi Dyrektor ZSO Nr 1 w Sędziejowicach Renata Kowalczyk

Poza tym tego dnia dla wszystkich dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. zawody i zabawy sportowe, malowanie twarzy, skręcanie balonów, dmuchanie świeczek na babeczkach urodzinowych i oczywiście odśpiewanie tradycyjnego „sto lat". Zorganizowano również zabawę pod hasłem „W dniu przedszkolaka bawię się w starszaka", podczas której dzieci miały okazję przebrać się w ubrania dorosłych: dziewczynki zakładały szpilki i korale, chłopcy zaś krawaty, kapelusze itp. Za każdym razem dzieci wracają do domu uśmiechnięte i pełne nowych wrażeń, a to cieszy nas najbardziej – dodaje Dyrektor Renata Kowalczyk.

W naszym przedszkolu bardzo dużo się dzieje. We wrześniu obchodziliśmy również Dzień Kropki, Dzień Głośnego Czytania oraz Dzień Chłopaka. Już niebawem przejdziemy do nowego budynku przedszkola, w którym rozpocznie się szereg zajęć dodatkowych dla naszych dzieci zaplanowanych w projekcie :"Przedszkolaki z naszej paki!", z udziałem środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Będą to m.in. zajęcia sensoryczne, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, rytmika, robotyka, terapia Tomatisa. Dodatkowo placówka zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt do realizacji wyżej wymienionych zajęć a kadra pedagogiczna uzyska wsparcie w postaci wielu specjalistycznych szkoleń.

Małgorzata Wilk