Burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB) wydał ostrzeżenie dotyczące silnych opadów deszczu z burzami dla województwa łódzkiego, w tym powiatu łaskiego.

Zjawisko: Silny deszcz z burzami / Stopień zagrożenia: 2
Obszar: województwo łódzkie, powiat łaski
Ważność: od godz. 08:00 dnia 14.09.2024 do godz. 08:00 dnia 15.09.2024

Przebieg: Prognozowane są opady deszczu o umiarkowanym natężeniu, miejscami przechodzące w silne. Wysokość opadów może wynosić od 60 mm do 90 mm. Opadom deszczu będą towarzyszyć burze, podczas których porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 70 km/h. Istnieje również ryzyko wystąpienia gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Ostrzeżenie może zostać przedłużone, w zależności od rozwoju sytuacji meteorologicznej.

Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosferycznej oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalne warunki mogą różnić się od opisanych w komunikacie.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie