d5ca7009 c692 4520 b534 a9937bc31a4eDecyzją Ministra Zdrowia szpital w Łasku od dnia 10 listopada 2020 r. zostanie przekształcony w szpital zakaźny. Szpital wydał stosowny komunikat w tym temacie: „Zarząd Szpitale Powiatowe Sp. z o.o. – Szpital w Łasku uprzejmie informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia z dnia 03.11.2020 roku, Szpital nasz od dnia 10 listopada 2020 roku realizować będzie świadczenia opieki zdrowotnej związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z tym wstrzymane zostały z dniem 06.11..2020 roku przyjęcia na wszystkie oddziały z wyjątkiem Oddziału Pediatrycznego, Chirurgii Dziecięcej i ZPO.

W związku z w/w decyzją w systemie dyżurowym, na rzecz pacjentów ambulatoryjnych, pracują : Pracownia RTG, Laboratorium i USG.

Zakładanie Holtera odbywać się będzie w poradni kardiologicznej w godzinach ustalonych z lekarzem poradni.

Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc zostaje przeniesiona do budynku przed szpitalem (w którym obecnie udzielane są świadczenia NiŚOZ) . W tym też miejscu od 10.11.2020 r. będzie zlokalizowany punkt pobrań badań laboratoryjnych. Świadczenia NiŚOZ udzielane są na dotychczasowych zasadach.

Wszystkie poradnie zlokalizowane w budynku Przychodni Specjalistycznej pracują bez zmian, również poradnia „K” i Poradnia Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, zlokalizowana w budynku głównym.

W związku z powyższym informujemy, że od 10.11.2020 roku:

• nie będziemy realizować prób wysiłkowych oraz badań endoskopowych dla pacjentów ambulatoryjnych.
  • nie będzie można skorzystać z Ambulatorium Izby Przyjęć (np. pomoc w zakresie chirurgii). W stanach nagłych, po godzinach funkcjonowania Poradni Chirurgicznej i Poradni Chirurgii dla dzieci należy zgłosić się do ościennych szpitali (SOR Pabianice, SOR Sieradz).
  • w tym okresie nie będą realizowane również świadczenia w zakresie rehabilitacji stacjonarnej, dziennej, zabiegów fizjoterapii ambulatoryjnej.

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z rejestracją lub sekretariatem Szpitala.

Na bieżąco będziemy informować o wszystkich zmianach w funkcjonowaniu Szpitala wynikających z dalszych decyzji Ministra Zdrowia.”