Rozstrzygnięcie Ogólnopolskich prezentacji z okazji 150. Obchodów Rocznicy Powstania Styczniowego - "Bitwa pod Sędziejowicami"

Pamięć Bohaterów 1863 r. oraz uroczyste obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego na Ziemi Sędziejowickiej postanowiono uczcić poprzez podejmowanie wielu inicjatyw oraz przygotowanie różnorodnych uroczystości. Należy do nich zaliczyć: ogólnopolską prezentację szkół, noszących imię Powstańców 1863 r.

 

W ramach ogólnopolskiej prezentacji szkół przeprowadzono konkurs w trzech kategoriach:

- plastycznej,

- literacko-historycznej,

- muzyczno-tanecznej.

Wszystkie prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane w czasie uroczystości obchodów 150-lecia Powstania Styczniowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach. W chwili obecnej prezentujemy nagrodzone prace plastyczne z dziewięciu szkół, noszących imię Bohaterów Powstania Styczniowego:

 

 

Prezentacje  w ramach Ogólnopolskiej Prezentacji Plastycznej z okazji 150. Obchodów Rocznicy Powstania Styczniowego - „BITWA POD SĘDZIEJOWICAMI”.

 

 

LIDIA KOWALSKA 13 LAT ZSP W LUBOCHNI

I miejsce: Lidia Kowalska, SP w Lubochni im. Powstańców Styczniowych 1863r.

 

 

KLAUDIA MISZCZUK 10 LAT SP W RADZYNIU PODLASKIM

II miejsce: Klaudia Miszczuk, SP w Radzyniu Podlaskim im. Bohaterów Powstania Styczniowego

 

 

EWA RACHALEWSKA 13 LAT SP W OSIECKU

III miejsce: Ewa Rachalewska, SP w Osiecku im. Powstańców Styczniowych

 

 

Wyróżnienia:

Patryk Ignaszak, ZSP w Dobrosołowie im. Bohaterów Powstania Styczniowego

Izabela Bartczak, ZSP w Dobrosołowie im. Bohaterów Powstania Styczniowego

Klaudia Cybulska, SP w Górkach im. Powstańców Styczniowych

Łukasz Burzyński, SP w Górkach im. Powstańców Styczniowych

Aleksandra Rogowicz, SP w Grochowach im. Powstańców Styczniowych

Bartłomiej Flis, 12lat, SP w Grochowach im. Powstańców Styczniowych

Natalia Lewandowska, SP w Grochowach im. Powstańców Styczniowych

Igor Grejber, ZSP w Lubochni im. Powstańców Styczniowych 1863r.

Edyta Kubiak, ZSP w Lubochni im. Powstańców Styczniowych 1863r.

Julia Szymczuk, ZSP w Lubochni im. Powstańców Styczniowych 1863r.

Julia Gębura,  ZS w Nowej Słupi im. Bohaterów Powstania Styczniowego

Wioletta Cieślik, ZS w Nowej Słupi im. Bohaterów Powstania Styczniowego

Klaudia Zawadka, SP w Osiecku im. Powstańców Styczniowych

Paulina Szeląg, SP w Osiecku im. Powstańców Styczniowych

Izabela Bednarczyk, SP w Radzyniu Podlaskim im. Bohaterów Powstania Styczniowego

Szymon Ejsmont, SP w Radzyniu Podlaskim im. Bohaterów Powstania Styczniowego

Maciej Wajszczuk, SP w Radzyniu Podlaskim im. Bohaterów Powstania Styczniowego

Filip Kaczmarek, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863r.

Weronika Łamek, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863r.

Magdalena Pikorska, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863r.

 

Pozostałe prace, które wzięły udział w konkursie:

 

Prezentacje  w ramach Ogólnopolskiej Prezentacji Historyczno-Literackiej z okazji 150. Obchodów Rocznicy Powstania Styczniowego- „BITWA POD SĘDZIEJOWICAMI”.

 

 

AGNIESZKA KOCIECKA

I miejsce: Agnieszka Kocięcka, PG im. Powstańców Styczniowych w Uniecku

 

 

KATARZYNA SIWEK

II miejsce: Katarzyna Siwek, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

 

 

DAMIAN NOWACKI

III miejsce: Damian Nowacki, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

 

 

Wyróżnienia:

- w kategorii poezja:

Sylwia Kowalczyk, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Zuzanna Malinowska, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Katarzyna Matuszkiewicz, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Mateusz Dionizy, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Justyna Ciesielska, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Magdalena Wielgolaska, PG im. Powstańców Styczniowych w Uniecku

- w kategorii proza:

Katarzyna Wawrzyniak, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Patrycja Sobala, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Jakub Koziróg, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

Magdalena Wójcik, ZSO Nr 1 w Sędziejowicach im. Powstańców 1863 r.

 

Pozostałe prace, które wzięły udział w konkursie:

 

Prezentacje  w ramach Ogólnopolskiej Prezentacji Muzyczno-Tanecznej z okazji 150. Obchodów Rocznicy Powstania Styczniowego- „BITWA POD SĘDZIEJOWICAMI”.

 

 

 

I miejsce : ZSP w Lubochni

 

 

 

 

II miejsce : ZSO Nr 1 w Sędziejowicach.