Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

Z wizytą u słowackich przyjaciół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
środa, 19 listopada 2014 10:41

W okresie 17 - 19 października 2014 roku delegacja Gminy Sędziejowice wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Sędziejowicka„ działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach, odpowiadając na zaproszenie naszych przyjaciół, po raz kolejny odwiedziła partnerską gminę RADZOVCE na Słowacji. Tym razem okazją do wspólnego spotkania był projekt realizowany w ramach programu Europa dla Obywateli przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej pod nazwą „EUROPA NASZYM DOMEM 2014„. W spotkaniu uczestniczyły także delegacje samorządów z partnerskiej gminy Varsany z Węgier, z Czech i Rumunii.

Nasz zespół podczas prezentacji tanecznej wykonał poloneza i walca w strojach z czasów księstwa warszawskiego, tańce rzeszowskie w strojach rzeszowskich oraz tańce łowickie w strojach łowickich. Dopełnieniem polskiego folkloru była kapela ludowa „GRABIANIE”, która to przygrywała zespołowi podczas wykonywania wszystkich układów tanecznych. Zarówno kunszt taneczny zespołu, efektowne stroje ludowe jak też profesjonalizm muzyczny kapeli zyskały ogromny aplauz i uznanie widzów gromadzących się gremialnie podczas tych występów.

Poza programem taneczno – wokalnym gmina Sędziejowice prezentowała także swoje produkty regionalne na stole wiejskim, który to był dość mocno obleganym stoiskiem przez tamtejszą ludność i pozostałych uczestników prezentacji folklorystycznych, oraz zaproszonych gości.

Polskie produkty cieszyły się wielkim kulinarnym zainteresowaniem.

Wraz z zespołami GOK i koordynatorem delegacji dyrektor Grzegorzem Brożyńskim Gminę Sędziejowice reprezentowali także: zastępca wójta Mirosław Potasiak, przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Wacław Ułański, przewodniczący komisji kultury, sportu, zdrowia, oświaty i spraw socjalnych Jarosław Bartczak oraz radny Daniel Angerman.

W ostatnim dniu pobytu uczestnicy festiwalowych prezentacji mieli niebywałą okazję zwiedzić średniowieczny zamku w miasteczku Filakowo.

 

Poniżej fotorelacja z przebytej wizyty na Słowacji w ramach programu „EUROPA NASZYM DOMEM 2014„

- https://plus.google.com/photos/+Ern%C5%91Gy%C3%B6rgy/albums/6077873775171073521

- https://plus.google.com/photos/+Ern%C5%91Gy%C3%B6rgy/albums/6078250809919077809
- https://plus.google.com/photos/+Ern%C5%91Gy%C3%B6rgy/albums/6078260874928748945?authkey=

  - http://www.radzovce.ocu.sk/sk/

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (info_template_hu fianl pontositva.pdf)info_template_hu fianl pontositva.pdf 100 Kb
Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 08:54