Bezpieczeństwo Narodowe

UG Sędziejowice

Wakacje 2019 w Gminie Sędziejowice PDF Drukuj Email
piątek, 23 sierpnia 2019 14:40

Wakacje2019-1Od 1 lipca do 12 lipca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach odbyła się VII edycja półkolonii „Wakacyjna Szkoła Mistrzów Sportu" dla 45 dzieci. W szkole na czas trwania półkolonii udostępnione zostały pomieszczenia klasowe, kuchnia wraz z jadalnią, hala sportowa oraz plac zabaw wraz z fachową pomocą pracowników administracji i obsługi. Kadrę półkolonii stanowili nauczyciele ZSO Nr 1 w Sędziejowicach.

Celem półkolonii było zapewnienie dzieciom bezpiecznego i aktywnego spędzenia wolnego czasu, kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia i kondycji fizycznej, propagowanie wśród dzieci czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W ramach wypoczynku dzieci uczestniczyły w wyjazdach na basen do Kleszczowa, zwiedziły Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie pod opieką przewodników zwiedziły Muzeum Leśnictwa oraz Pałac Czartoryskich. Podczas wyjazdu do Nieborowa zwiedziły Pałac Radziwiłłów oraz park Arkadia. Odwiedziły także Ratusz w Zduńskie Woli, gdzie obejrzały film pt. „Sekretne życie zwierząt domowych 2”.

Uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach oraz Łaski Dom Kultury. Pod okiem wychowawców rozwijały swoje talenty plastyczne, muzyczne i sportowe.

Również w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach 30 dzieci z terenu gminy Sędziejowice spędziło 12 lipcowych dni na półkoloniach letnich dofinansowanych ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. W trakcie półkolonii dzieci uczestniczyły w wycieczkach do EC-1 w Łodzi, na basen do Kleszczowa i aquapark w Sieradzu oraz do kina Ratusz w Zduńskiej Woli. Uczestnicy półkolonii codziennie otrzymywali dwa posiłki, a także owoce i soki.

Zorganizowane zostały również przez Parafię w Sędziejowicach czerwcowo-lipcowe warsztaty artystyczno-liturgiczne w Poroninie dla 42 osób.

Sołectwa Brzeski, Podule, Siedlce, Kamostek, Pruszków, Przymiłów oraz Grabia zorganizowały pikniki z okazji Dnia Dziecka, które były dla dzieci z terenu Gminy Sędziejowice alternatywą na spędzenie wolnego czasu.

Ponadto w okresie wakacyjnym w sołectwach Kamostek, Kozuby i Lichawa oraz przy kościele parafialnym w Sędziejowicach odbyły się Pikniki Rodzinne, których celem była integracja mieszkańców i zagospodarowanie czasu dla najmłodszych.

Udane wakacje dzieci to naładowane baterie do nauki w nadchodzącym roku szkolnym.

Wakacje2019-2

Wakacje2019-3