Bezpieczeństwo Narodowe

UG Sędziejowice

Dożynki Wojewódzkie - Walewice 25 sierpnia 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 20 sierpnia 2019 14:05

DozynkiWojewodzkie2019Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie zostaną zorganizowane w Walewicach

Odbędą się one w niedzielę 25 sierpnia na udostępnionym przez Stadninę Koni Walewice terenie padoków przy alei prowadzącej do pałacu.

Organizatorem Dożynek Wojewódzkich będzie Starostwo Powiatowe w Łowiczu (Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej), a współorganizatorem – Gmina Bielawy.
Ważne jest to, że Dożynki Wojewódzkie odbędą się w tym roku na północy województwa, na Ziemi Łowickiej, która ma wspaniałą tradycję rolniczą, a pobliski region kutnowski – ponad stuletnią tradycję produkcji maszyn rolniczych.

Dożynki to przede wszystkim podziękowanie rolnikom za pracę, za to, że mimo suszy, udało im się zebrać plony.

Źródło: https://lowicz24.eu/artykul/tegoroczne-dozynki-wojewodzkie/733674

Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie zostaną zorganizowane w Walewicach