Sędziejowickie morsy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
środa, 27 marca 2019 10:46

Sedziejowickie MorsyW gminie Sędziejowice też znaleźli się zwolennicy morsowania. 6 stycznia br. 10-osobowa grupa piłkarzy z GKS Sędziejowice i ULKS SUKCES z Marzenina weszła na kilka minut do rzeki Grabi w okolicach Kustrzyc. W kolejną niedzielę 13 stycznia nasze morsy włączyły się w gminny program WOŚP. Każdy kto chciał wejść do wody był zobowiązany sowicie zasilić puszkę orkiestry. Po cotygodniowych spotkaniach w wodzie, 10 marca najbardziej wytrwali zwolennicy lodowatych kąpieli zakończyli udany sezon. Po 12 minutach spędzonych w wodzie, przebiegli ustaloną pętlę wokół lasu i rozgrzali się przy ognisku, spożywając upieczone kiełbaski i jak przystało na rzecznych piratów, popijając gorącą herbatę z rumem.