Sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla OSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
wtorek, 14 sierpnia 2018 14:17

 FSMS

 

„Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”


20180814 102109 1680x945

We wtorek 14 sierpnia br. w sali Urzędu Gminy w Sędziejowicach przekazano sprzęt ratowniczy sześciu jednostkom  ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy. Zakup sprzętu niemal w całości został sfinansowany ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Łączne dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 42,8 tys. zł, a wkład własny gminy 428 zł. Profesjonalne zestawy ratownictwa medycznego z deską ortopedyczną i szynami Kramera PSP-R-1 oraz defilibratory otrzymały jednostki będące KSRG, tj. OSP w Pruszkowie, Sędziejowicach i Siedlcach, ten sam zestaw i oświetlenie pola akcji POWER TUBE otrzymała OSP w Marzeninien natomiast dwie jednostki spoza systemu - OSP w Grabnie otrzymała torbę medyczną OSP-R-1 i szperacz  ładowalny ED 10W, a OSP w Sobiepanach piłę spalinową do drewna.

Oficjalnego przekazania sprzętu przedstawicielom OSP dokonał wójt – Jerzy Kotarski wraz z pezesem Zarządu OG Związku OSP RP Wojciechem Fraszką. W spotkaniu uczestniczył też zastępca wójta Mirosław Potasiak oraz komendant gminny OSP Tomasz Mielczarek. Dokumentację związaną ze składaniem wniosków i przekazaniem wyposażenia załatwiał pełnomocnik ds. kryzysowych Bogdan Grącki.

W trakcie spotkania zasygnaliwano bieżące sprawy związane z zadaniami i działalnością obecnych OSP.

 

 

Poprawiony: czwartek, 16 sierpnia 2018 07:51