JUBILEUSZOWA INTEGRACJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 09:07

7 czerwca br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sędziejowicach odbył się XX Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Integracja – Sędziejowice 2018”.
W spotkaniu udział wzięło 14 placówek – środowiskowych domów samopomocy oraz domów pomocy społecznej z województwa łódzkiego.

Przy pięknej pogodzie uczestnicy spotkania prezentowali swoje umiejętności. Mogli również skorzystać z propozycji zabaw grupy animatorów, którzy gwarantowali uczestnikom dobrą zabawę serwując m.in. bańki mydlane, malowanie twarzy czy balonowe „show”. Było również spotkanie z psem – terapeutą, które zapewnili pracownicy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ami” w Zduńskiej Woli. Nie lada atrakcją dla uczestników spotkania był była oferta pana Grzegorza Królickiego z Firmy Usługowej „Bazyl” z Tarnowa. Pod czujnym okiem pana Grzegorza, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, każdy chętny amator jazdy mógł zasiąść za kierownicą prawdziwego samochodu z literką „L” i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy kierowca. Uczestników spotkania urzekł również wysoki poziom i różnorodność prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie podczas zajęć w swoich ośrodkach wsparcia. Scena natomiast wypełniona była artystami, którzy prezentowali swoje muzyczne, wokalne i taneczne umiejętności.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatowych i gminnych władz samorządowych z wójtem gminy Jerzym Kotarskim na czele, ksiądz kan. Dariusz Chlebowski – proboszcz parafii Sędziejowice, Pani Renata Dobrzyńska z projektu e-mocni „Cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, rodzice, opiekunowie, przyjaciele.

.

Agnieszka Papuga
Kierownik ŚDS

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 12:18