Czytelnik Roku 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
środa, 14 lutego 2018 13:26

1 21Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach 7 lutego 2018 r. podsumowała czytelnictwo w 2017 roku. Była to VIII edycja konkurs „Czytelnik Roku 2017”. Wzrasta liczba osób korzystających ze zbiorów bibliotecznych oraz ilość książek przeczytanych przez najlepszych czytelników. Sędziejowicka książnica wraz z filiami w Marzeninie, Pruszkowie i Siedlcach oferuje zainteresowanym mieszkańcom ponad 25000 wolumenów, a liczba przeczytanych w 2017 r.  książek przekroczyła 21000!

W kategorii „dorośli” I miejsce ponownie zajął Stanisław Witkowski, II miejsce - Beata Magdziak, III - Małgorzata Czwartek, IV - Marlena Dymińska, V - Magdalena Piecha, VI - Alina Derbich oraz Krzysztof Woskowski, VII - Aneta Chodak, VIII - Marianna Kalińska oraz Teresa Smolak, IX miejsce - Halina Płóciennik. W kategorii „dzieci” I miejsce zajęła Agnieszka Filipowska, II - Julia Jaworska, III - Maja Sobala, IV - Magdalena Jura, V - Julia Mirowska, VI - Daria Sysio, VII - Aleksandra Owczarz, VIII miejsce - Olga Żak. W kategorii „głośne czytanie dzieciom” I miejsce zajęła Elżbieta Kozieł, II - Emilia Krajda, a III miejsce Magdalena Piecha. W kategorii najlepszy czytelnik wśród podopiecznych ŚDS I miejsce zajęła Grażyna Goździk, II - Elżbieta Ciołek, III - Piotr Terela, a IV - Gabriel Pawłowski. W kategorii najlepiej czytający SAGI I miejsce zajęła Ewa Nowacka, II - Alina Ignasiak, III - Krystyna Czechowska, IV - Monika Swędrowska, a V miejsce - Dorota Rulko. W kategorii najlepszy czytelnik książek fantasy i sensacyjnych I miejsce zajęła Katarzyna Dąbrowska, II Ewelina Markowska, a III miejsce Iwona Krześniak. Tytuł Najlepszego czytelnika prasy religijnej zdobył Waldemar Krawczyk, a prasy rolniczej została Danuta Kardas. Najlepszym czytelnikiem czasopism: ŁOWIEC POLSKI” i „ECHA LEŚNE”  jest Adrian Trzuskowski a „PANORAMY ŁASKIEJ” - Piotr Domagała.

W FB w Marzeninie w kategorii dorośli I miejsce zajęła Cezara Wasilewska, II - Maciej Wasilewski, III - Barbara Zielińska, IV - Halina Mielczarek, V - Ewa Rżanek, VI - Edyta Sagan i Henryk Sagan, VII - Kazimiera Saleta. W FB w Marzeninie w kategorii dzieci I miejsce należy do Zuzanny Sagan i  Bartłomieja Paprockiego, a II do Julii Paprockiej.                            

W FB w Pruszkowie w kategorii dorośli pierwsze miejsce zajęła Teresa Marek, II - Halina Pięta, III – małż. P. Nowakowscy, a IV - Stanisław Wdowiński. W kategorii głośne czytanie dzieciom I miejsce zajęła Sylwia Zaczyk  a najlepszą czytelniczką prasy religijnej jest Janina Winiecka. W FB w Siedlcach w kategorii dorośli I miejsce należy do Marioli Zalewskiej, II - do Marii Szczesio, a III zajął Dariusz Łubiński. Najlepszą czytelniczką sag jest Pani Irena Barańska.

W podsumowaniu czytelnictwa uczestniczył wójt Jerzy Kotarski, który przybył wraz z odwiedzającym w tym dniu Gminę Sędziejowice senatorem RP Maciejem Łuczakiem, zastępca wójta Mirosław Potasiak,  radna powiatowa Barbara Potasiak oraz Rafał Dębik z PTTK . Gościem specjalnym była pisarka Jolanta Szwalbe, z którą po uroczystości spotkali się najwierniejsi czytelnicy. Sponsorami nagród byli: Paweł Grzesiak, reprezentujący Tygodnik Poradnik Rolniczy, Aleksandra Balcerowiak i Rafał Samiec – poczęstunek i nagrody rzeczowe oraz GBP w Sędziejowicach – nagrody książkowe

Wszystkim czytelnikom gratulujemy i życzymy równie wspaniałych wyników w 2018 roku!

Inf. i zdj. - GBP Sędziejowice

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 09:10