Informacja o terminie składania wniosków do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa PDF Drukuj Email
czwartek, 20 lipca 2017 07:24
INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach wraz z Towarzystwem Społeczno - Kulturalnym Gminy Sędziejowice  informuje:

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa służy wsparciu osób i rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Polega na udostępnianiu pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków.

Podprogram 2016 rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku i trwał do końca czerwca roku bieżącego.

Kolejna edycja Programu ruszy od września 2017 roku po podpisaniu umowy przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Gminy Sędziejowice z Bankiem Żywności w Łodzi.

Towarzystwo  do  umowy z Bankiem Żywności   jest  zobowiązane przedstawić listę rodzin kwalifikujących się do paczek, która będzie obowiązywała  na nowy okres 2017/2018.

Aby otrzymać pomoc żywnościową na nowy okres 2017/2018 należy zgłosić się do  Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziejowicach w celu udokumentowania sytuacji dochodowej.

Wymagane kryterium dochodowe  to:   do 1 268 zł dla osoby samotnej  i do 1 028 zł dla osoby w rodzinie.

Wnioski należy składać do dnia 31 sierpnia 2017 roku.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach
ul. Wieluńska 7, 98-160 Sędziejowice