Dożynki Wojewódzkie 2017

POL województwo łódzkie COA.svglogo promuje lodzkiePOL gmina Sędziejowice COA.svgIR lodzkie2017GOK-logo2017

Gmina Sędziejowice organizatorem

dożynek wojewódzkich

w dniu 27 sierpnia 2017 r.

dzieci G Sedziejowice

Patronat medialny:

TVP3lodz v1   DziennikLodzki V2  NaszeFM v1

PLAKAT-dozynki2017

Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego podjętą w marcu br. po rozstrzygnięciu złożonych ofert, Gminie Sędziejowice przyznano status organizatora Dożynek Wojewódzkich w 2017 roku, które odbędą się 27 sierpnia 2017 r. pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.
Na wspólnym spotkaniu z przedstawicielami Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi określono szczegółowe zasady i dalszy tryb postępowania w zakresie przygotowania i przebiegu dożynek.
Miejscem imprezy będzie teren przyległy do stadionu gminnego oraz stadion w Sędziejowicach-Kolonii.

Organizatorzy przygotowują bogaty program, którego szczegóły zostaną zawarte w materiałach promocyjnych dożynek. Przewiduje się, że korowód dożynkowy wyruszy z parku w centrum Sędziejowic do kościoła parafialnego w Sędziejowicach gdzie o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna. Następnie na placu dożynkowym w sąsiedztwie stadionu gminnego odbędzie się ceremoniał wieńcowy, po czym wystąpią zespoły taneczno-śpiewacze reprezentujące poszczególne regiony województwa oraz można obejrzeć widowisko pt. „Epizody z powstania styczniowego w Sędziejowicach”. Gwiazdą wieczoru będą wokaliści MATEUSZ MIJAL oraz LIBER wraz z zespołem (19.00-21.00). Zabawę dożynkową z zespołem muzycznym ALIANS przewiduje się w godz. 21.00-24.00 z półgodzinną przerwą o godz. 21.30, którą wypełni pokaz tańca z ogniem wykonany przez grupę „Teatr NA CO-DZIEŃ”.

Podczas imprezy nie zabraknie wydarzeń towarzyszących, m.in. stoisk prezentujących gminy i powiaty, twórców ludowych, instytucje związane z rolnictwem, wystawy sprzętu rolniczego, atrakcji dla dzieci, a także zaplecza handlowo-gastronomicznego dla uczestników.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (folder_dożynkowy_2017.pdf)Folder dożynkowy - Sędziejowice 2017 58931 Kb
Pobierz (PLAKAT-dozynki2017.jpg)PLAKAT-dozynki2017.jpgPLAKAT Dożynki Wojewódzkie 2017298 Kb
Pobierz (Formularz_zgloszenie_dozynki2017.odt)Formularz_zgloszenie_dozynki2017.odtODT (openoffice) - Formularz zgłoszeniowy Dozynki Wojewodzkie 201719 Kb
Pobierz (Formularz_zgloszenie_dozynki2017.doc)Formularz_zgloszenie_dozynki2017.docDOC (MS office) - Formularz zgłoszeniowy Dozynki Wojewodzkie 201726 Kb
Pobierz (gwiazda Mateusz Mijal.pdf)gwiazda Mateusz Mijal.pdfGwiazda wieczoru Mateusz Mijal4892 Kb