Czytelnik Roku 2016 – czytamy coraz więcej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
środa, 08 marca 2017 14:18

IMGP29573 marca 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Czytelnik Roku 2016”. Wzrasta liczba osób korzystających ze zbiorów bibliotecznych oraz ilość książek przeczytanych przez najlepszych czytelników. Nasza książnica w Sędziejowicach wraz z filiami posiada do dyspozycji zainteresowanych mieszkańców ponad 25000 wolumenów, a liczba przeczytanych w 2016 r. książek przekroczyła 21000!

W spotkaniu wzięło udział prawie 50 nagrodzonych osób. Sponsorami nagród dla najlepszych byli: Pan Paweł Grzesiak, reprezentujący Tygodnik Poradnik Rolniczy (książka historyczna oraz półroczna prenumerata czasopisma „Mówią Wieki” ), Pani Aleksandra Balcerowiak – nagrody rzeczowe, upominki, ozdoby, biżuteria), Pan Rafał Samiec – góralskie nagrody rzeczowe wprost z Białki Tatrzańskiej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach – nagrody książkowe. Wszystkie powędrowały do czytelników wprost z rąk wójta Jerzego Kotarskiego oraz wymienionych sponsorów.

Najlepsi dorośli czytelnicy w GBP w Sędziejowicach to: Stanisław Witkowski – 259 książek ( GBP Sędziejowice), II miejsce przypadło Beacie Magdziak – 235 książek. III miejsce zajęła Małgorzata Czwartek (187), IV - Krzysztof Woskowski (173). Tuż po nich uplasowały się panie: Halina Płóciennik (115), Ewelina Policińska (113), Wiesława Rutecka (111), Elżbieta Kozieł (109), Alina Derbich (108), Marlena Dymińska (100), Teresa Smolak (100), Małgorzata Szymańska (95), Marianna Kalińska (90). W kategorii „czytanie rodzinne” prym wiedzie Mirosław Potasiak. W kategorii „czytelniczki sag” bezkonkurencyjna jest Marzena Jaworska – 333 tomy. Druga to Iwona Sadzińska (271), a trzecia – Alina Ignasiak (186). IV miejsce zajęła Dorota Rulko.

W FB w Marzeninie I miejsce zajęła tradycyjnie Cezara Wasilewska – 259 książek, jej małżonkowi Maciejowi Wasilewskiemu przypadło II miejsce (187). III miejsce zdobyła Barbara Zielińska (134). Kolejne miejsca zajęli: Kazimiera Saleta (89), Henryk Sagan (62), Anna Dróżdż (58) oraz Edyta Sagan (56). W FB w Pruszkowie najlepsi byli: Teresa Marek (155 książek), Halina Pięta (128), Stanisław Wdowiński (78), Jan Nowakowski (74) oraz Danuta Nowakowska (64). W FB w Siedlcach najlepszymi okazali się: Mariola Zalewska (117), Dariusz Łubiński (112), Aleksandra Sierszyńska (96) oraz Maria Szczesio (77).

W kategorii dzieci i młodzież I miejsce w gminie zajęła Natalia Krawczyk (12 lat), która przeczytała 155 książek, II – Agnieszka Filipowska ( 9 lat) – 80 książek, III – Julia Mirowska (8 lat) – 59 książek oraz Lenka Urbaniak (5 lat) - rodzinnie - 59 książek, IV – Anna Nowacka (16 lat) – 55 książek, Magdalena Jura (7 lat) – 52 książek, Julia Kacperek (5 lat) – 35 książek, Julia Dymińska (16 lat) – 34 książki i Marysia Świerczyńska – 30 książek. Wyróżnienia zdobyły dzieci: Klaudia Malarz, Jan Iwanowski, Julia Jaworska oraz Łukasz Magiera. Najlepszymi czytelnikami czasopism są: Danuta Kardas i Janina Winiecka.

W podwojach Środowiskowego Domu Samopomocy regularnie czytają najlepsi: Krysia Czechowska – 169 książek, Grażynka Goździk - 81 książek, a także Ela Ciołek, Gabryś Pawłowski i Piotrek Terela. Najlepszym czytelnikiem Panoramy Łaskiej w 2016 r. pozostaje w dalszym ciągu niezrównany Piotrek Domagała. Prasę katolicką najchętniej czyta Waldemar Krawczyk.

Wszystkim czytelnikom gratulujemy i życzymy równie wspaniałych wyników w 2017 roku!


http://biblioteka.gminasedziejowice.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=620:najlepsi-czytelnicy-2016-r-w-rodowiskowym-domu-samopomocy-w-sdziejowicach&catid=43:aktualnosci1

Inf. i zdj. - GBP Sędziejowice