Budynek szkoły w Marzeninie.

Kolejny darmowy hotspot na terenie Gminy Sędziejowice. Po centrum Sędziejowic, teraz można korzystać z bezpłatnego połączenia z Internetem w Marzeninie.

Przygotowaną przez informatyków urzędu gminy sieć o nazwie „Hotspot Marzenin” można złapać w okolicach Zespołu Szkół w Marzeninie. Darmowe korzystanie ograniczone jest do jednogodzinnej sesji dla każdego z użytkowników. Limit odnawia się co 24 godziny. - Siec działa od kilku dni i mimo że na razie była uruchomiona tylko testowo, bez rozgłaszania informacji o jej istnieniu, mamy już kilkanaście logowań, co znaczy, że pomysł jest dobry, bo mieszkańcy chcą z takich rozwiązań korzystać – zauważa Marek Kidawski, informatyk UG Sędziejowice.

Pierwszy gminny darmowy hotspot ruszył w marcu tego roku w centrum Sędziejowic, w okolicach urzędu gminy i Parku Powstańców 1863 roku. Powstanie bezpłatnych stref dostępu do Internetu było jednym z postulatów zgłoszonych przez młodzież podczas ubiegłorocznego Gminnego Forum na Rzecz Młodych