koronawirus5Przypominamy, że od dziś obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w „Gminnej Akcji Szycia Maseczek”. Zgłosiły się już pierwsze osoby, które chcą szyć maseczki dla mieszkańców. Jeśli ktoś chciałby jeszcze pomóc prosimy zgłaszać się do Justyny Kmiecik, tel. 43 6771146, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pierwsze maseczki po wyprodukowaniu będą nieodpłatnie przekazywane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach dla osób, które je potrzebują.

W ofercie naszych lokalnych przedsiębiorców pojawiły się maski ochronne wielokrotnego użytku, które możecie  zakupić m.in.: w Sklepie Wielobranżowym ''KRANIK'', EMMA Emilia Rzepa, u Pani Ireny Dąbrowskiej oraz na Stacji Paliw AGA w Dobrej.