Co zrobić, by park w centrum Sędziejowic,w powiecie łaskim, stał się centrum spotkań i wydarzeń dla mieszkańców? Teraz obchodzą go szerokim łukiem, odstraszani przez osoby nadużywające alkoholu, jeszcze żartobliwie nazywane "lokalnymi celebrytami". By zmierzyć się z tym problemem zorganizowano pierwszą debatę publiczną, właśnie na skwerze.

- Mieszkańcy oddali to miejsce osobom wykluczanym społecznie - przekonywała jedna z uczestniczek debaty. - Być może ciekawsza infrastruktura, inaczej ustawione ławki, miejsca do gier ożywiłyby to miejsce - dodawali inni.

Pomysłów nie brakowało. W dyskusji uczestniczyły władze gminy, przedstawiciele policji i młodzież z okolicznych szkół.

Wójt gminy Sędziejowice, Dariusz Cieślak już zapowiada, że debaty będą organizowane cyklicznie, kolejna, prawdopodobnie, na gminnym stadionie. - To bardzo dobry pomysł. Na co dzień nie mamy problemu, żeby przekonywać do swoich pomysłów nauczycieli, ale już do gabinetu wójta nie mamy takiej śmiałości zapukać. Na takim otwartym spotkaniu jest łatwiej - mówili uczniowie Szkoły Podstawowej w Sędziejowicach.

Zobacz materiał na stronie Radia Łódź