Zarząd SM DRUH i Wójt Gminy Sędziejowice przy podpisaniu umów na finansowanie projektów

Dwa duże projekty z okazji 20-lecia orkiestry planuje Stowarzyszenie Muzyczne DRUH. Będzie koncert połączony z wydarzeniem plenerowym dla mieszkańców, wydanie płyty z utworami w wykonaniu sędziejowickich muzyków oraz doposażenie instrumentarium Gminno-Strażackiej Orkiestry Dętej DRUH. Realizację wspiera Gmina Sędziejowice.

Rocznica miała miejsce dwa lata temu, ale pandemiczne obostrzenia i konieczność zachowania dystansu społecznego uniemożliwiły przeprowadzenie godnych obchodów. - Chcemy trafić do szerszego grona odbiorców. Planujemy koncert jubileuszowy i płytę z utworami, które orkiestra wykonywała w czasie swojej aktywności – wyjaśnia Arkadiusz Sztuka, prezes zarządu Stowarzyszenia Muzycznego DRUH. - Projekt „20 lat minęło” ma na celu przybliżenie społeczności dorobku, jaki orkiestra wypracował przez ostatnie dwie dekady, a koncert ma być uhonorowaniem sympatyków DRUHA za wieloletnie wsparcie - dodaje. Wydarzenie będzie miało miejsce 26 czerwca w Parku im. Powstańców 1863 r. w Sędziejowicach.

Drugi z projektów, „20 – Dęcie Orkiestry Dętej DRUH”, zakłada doposażenie w nowe, oraz opłacenie remontu obecnie używanych instrumentów, zakup akcesoriów do ich konserwacji, szelek, pokrowców, ustników, pulpitów na nuty a także opłacenie szkoleń dla kadry i muzyków. Pozwoli na dalsze sprawne funkcjonowanie orkiestry i podtrzymanie instrumentarium w należytej kondycji.

Oba projekty otrzymały finansowanie z Gminy Sędziejowice. Zgłoszone w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych z zakresu kultury przeszły pozytywną ocenę i łącznie uzyskały 35 tys. zł dotacji na ich wykonanie.