Kobieta siedząca na ławce z laptopem na kolanach

W centrum Sędziejowic można przysiąść na ławce w Parku Powstańców 1863 r. i swobodnie korzystać z nieodpłatnego Internetu. Usługę udostępnia urząd gminy.

Sieć wifi o nazwie „Hotspot Sedziejowice” można złapać w sąsiedztwie urzędu. Połączenie jest nieodpłatne. - Coraz więcej obszarów naszego życie przenosi się do Internetu i uznaliśmy, że taka darmowa sieć przyda się naszym mieszkańcom. Był to również temat poruszany przez naszą młodzież podczas II Gminnego Forum na Rzecz Młodych w Sędziejowicach, które odbyło się pod koniec września ubiegłego roku – wyjaśnia Dariusz Cieślak, wójt Gminy Sędziejowice.

Hotspot został przygotowany przez zespół informatyków urzędu i obejmuje swoim zasięgiem centrum miejscowości. Darmowe surfowanie nie odbywa się jednak bez żadnych ograniczeń, limit czasowy sesji to jedna godzina i odnawia się co 24 godziny.