"Poznajmy aktywnie lepsze jutro" - czwarta edycja projektu PDF Drukuj Email
czwartek, 29 grudnia 2011 15:15

efs gops

Projekt "Poznajmy aktywnie lepsze jutro" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach w 2011 roku po raz czwarty realizował projekt „Poznajmy aktywnie lepsze jutro” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Uczestnicy projektu (7 K, 1 M) korzystali z pomocy finansowej w formie zasiłków celowych na pokrycie bieżących potrzeb związanych z uczestnictwem w projekcie, wykonywali prace społecznie użyteczne w jednostkach podległych gminie Sędziejowice. Beneficjenci chętnie uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego oraz psychologicznych. Poza tym wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w kursie komputerowym. Panie dodatkowo ukończyły kurs obsługi kas fiskalnych, a Pan kurs operatora wózków widłowych oraz obsługi i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych na stanowisku dozoru i eksploatacji.

W ramach projektu beneficjenci ostateczni uczestniczyli także w spotkaniach z radcą prawnym i wizażystką. W ramach działań o charakterze środowiskowym pojechali do kina ze swoimi pociechami z okazji „Dnia Dziecka”, a także uczestniczyli w spotkaniu andrzejkowym.

W okresie przedświątecznym odbyło się spotkanie wigilijne pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sędziejowicach z uczestnikami projektu „Poznajmy aktywnie lepsze jutro’.

Projekt „Poznajmy aktywnie lepsze jutro realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach w 2011r. współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII, Działania 7.1, Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Wieluńska 7