Dwie sesje na początek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 grudnia 2010 22:48

rada

W czwartek 2 grudnia odbyły się dwie pierwsze sesje Rady Gminy Sędziejowice w kadencji 2010-2014. Nowym przewodniczącym  rady wybrany został 41-letni Wacław Ułański.

Pierwsza spotkanie nowych radnych otworzył ją radny senior Daniel Angerman. Rajcy otrzymali zaświadczenia o wyborze na radnego, złożyli też uroczyste ślubowanie.

Głównym punktem pierwszej sesji był jednak wybór nowego przewodniczącego. W tajnym głosowaniu, radni jednogłośnie zdecydowali, że pracami rady w kadencji 2010-2014 kierował będzie 41-letni Wacław Ułański z Woli Wężykowej. Wiceprzewodniczącymi natomiast zostali Marek Okupiński i Waldemar Krawczyk.

Tuż po zakończeniu pierwszej sesji zwołana została następna, której głównymi punktami były ślubowanie Wójta Gminy, powołanie komisji stałych oraz ustalenie wynagrodzenia dla Wójta.