OSP Sędziejowice na I miejscu PDF Drukuj Email
środa, 08 kwietnia 2015 13:43

OSP Sędziejowice na I miejscu

Wspaniali kibice, wyśmienita oprawa i jak zwykle widowiskowe mecze oraz grad goli. To wszystko można było zobaczyć w sobotę i niedzielę 14-15 marca 2015 r. w hali ZSR w Sędziejowicach.

Organizatorami VI już z kolei Halowego Turnieju Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Sędziejowice jak co roku był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz Wójt Gminy Sędziejowice. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, łącznie 142 zawodników z jednostek OSP oraz gościnnie drużyna Samorządowców z przewodniczącym Rady Gminy Sędziejowice Dariuszem Cieślakiem w składzie.

W pierwszy dzień rywalizacji drużyny rozgrywały mecze w dwóch 6 zespołowych grupach, z których prawo awansu do fazy pucharowej mogły wywalczyć po 4 drużyny. Nie zawiedli faworyci czyli OSP Pruszków i OSP Sędziejowice „A”, które zdecydowanie wygrały swoje grupy. Na uwagę zasługuje waleczna postawa drużyny Samorządowców, która również wywalczyła awans do fazy pucharowej. Pozostałe miejsca premiowane awansem zajęli druhowie z Sobiepan, Bilewa, Kamostku, Siedlec oraz Sędziejowice „B”.

Niedzielne popołudnie otworzyła rywalizacja ćwierćfinałowa, w której zmierzyli się: Sędziejowice „A”- Sędziejowice „B”, Sobiepany – Bilew, Pruszków – Samorząd i Przyjaciele oraz Kamostek – Siedlce. Po pasjonujących i zaciętych meczach w półfinale spotkali się Sędziejowice „A” – Bilew oraz Pruszków – Kamostek. Tak jak przystało na faworytów i w meczach półfinałowych druhowie z Pruszkowa i Sędziejowic „A” nie zawiedli i w przekonującym stylu wywalczyli awans do finałów.

Finał pokazał, że na placu gry spotykały się dwie równorzędne. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia (1-1), więc rywalizację zakończyła seria rzutów karnych, w których fortuna sprzyjała druhom z Sędziejowic.

Zwycięzcą VI Turnieju została drużyna OSP Sędziejowice „A” przerywając tym samym pięcioletnią dominację zawodników z Pruszkowa. Trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Kamostku pokonując Bilew.

W oficjalnym zakończeniu turnieju udział wzięli: prezes Zarządu Gminnego Związku OSP druh Wojciech Fraszka, starosta łaski Teresa Wesołowska, przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Marek Aulak, wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Cieślak oraz dyrektor ZSR w Sędziejowiacha Paweł Kałuda. Ceremonię poprowadził druh Marek Okupiński.

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla firm i instytucji, które okazały wsparcie podczas organizacji turnieju: Centrum Druku i Reklamy COLORFIELD, Sklepu Wielobranżowego KRANIK, Stacji paliw AGA, Hurtowni hydraulicznej VAMET, sklepu sportowego MARTPOL oraz władz samorządowych Powiatu Łaskiego i Gminy Sędziejowice.

Klasyfikacja końcowa:

1. OSP Sędziejowice „A”