Bezpieczeństwo Narodowe

Wizyta studyjna w Ostrzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michal
wtorek, 10 grudnia 2019 12:01

1920 listopada 2019 r. delegacja Gminy Sędziejowice udała się z wizytą do przepięknego Ostrzeszowa położonego w województwie wielkopolskim.

Wzajemne kontakty sięgają 2013 r., kiedy to w 150. Rocznicę Powstania Styczniowego 1863 r. odkryto związki uczestników wywodzących się z okolic Ostrzeszowa w zwycięskiej powstańczej bitwie pod Sędziejowicami.   Pierwszym punktem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem ostrzeszowskiej książnicy, gdzie po zwiedzeniu biblioteki odbyło się spotkanie z władzami Ostrzeszowa - burmistrzem Patrykiem Jędrowiakiem, sekretarzem Wojciechem Bąkiem oraz dyrektorką Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów - Dorotą Owczarek i bibliotekarkami.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie posiadającego bogate tradycje Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z kolei w Muzeum Regionalnym im. Wł. Golusa poznaliśmy historię Ostrzeszowa, a ze szczytu Baszty Kazimierza Wielkiego podziwialiśmy panoramę miasta. Takie wizyty są ciekawą formą wymiany doświadczeń oraz dają możliwość nawiązania współpracy w różnych dziedzinach. Gościnni gospodarze już zapowiedzieli się z rewizytą w 2020 r. – zgłosili swój udział w majowym rajdzie bibliotekarz oraz spotkaniu integracyjnym organizowanym przez sędziejowicki Środowiskowy Dom Samopomocy. Podczas wizyty naszą gminę reprezentował w imieniu wójta Dariusza Cieślaka - sekretarz Mirosław Potasiak. Uczestniczył też osobiście przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bartczak, kierownik ŚDS Agnieszka Papuga, bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach na czele z dyrektorką Beatą Magdziak, a także radni i sołtysi oraz czytelnicy biblioteki.

Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 12:11