Bezpieczeństwo Narodowe

Sztuka tworzenia książki w Gminnej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michal
wtorek, 12 listopada 2019 12:54

Jak powstaje książka? Mogli się o tym przekonać uczniowie z klasy IIIA SP w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach podczas spotkania z p. Asią Tyluś w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach.

Sposób przeprowadzenia warsztatów zaskoczył wszystkich dzieci, które zamiast prezentacji multimedialnej i opowieści o tworzeniu książki, otrzymały pełen zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej w tej dziedzinie. Tymczasem nasza czarodziejka zaserwowała zupełnie coś innego – zestaw praktycznych, fascynujących czynności, które pochłonęły grupę dziesięciolatków bez reszty. Była specjalna prasa drukarska, różnorodne matryce, maszyna do pisania i wiele innych akcesoriów, pozwalających wykreować książkę w formie kodeksu. Błysk w oku, uśmiech, pasja tworzenia – tak można by podpisać fotki wykonane podczas zajęć. Popatrzcie sami, ile radości gościło w murach naszej książnicy!

Link do relacji : http://biblioteka.gminasedziejowice.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=788:warsztaty-qjak-powstaje-ksikaq-z-joann-tylu&catid=43:aktualnosci1

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 13:01