Feryjna wycieczka z GOK – Prawdziwy smak czekolady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
środa, 27 marca 2019 08:30

Udane Ferie - CzekoladaOd pierwszego dnia ferii 11 lutego, z samego ranka wychowankowie Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach wyruszyli na czekoladowe warsztaty do Manufaktury Czekolady w Łodzi. Tylko w Chocolate Story można spróbować czekolady wytwarzanej na miejscu bezpośrednio z ziaren kakaowca. Określenie „manufaktura” świetnie oddaje specyfikę tego miejsca. Tutaj czekolada robiona jest ręcznie, przy użyciu najwyższej jakości składników i oryginalnych dodatków. Każda tabliczka jest niepowtarzalna, ma intensywny smak kakao i nie może się równać podobnym wyrobom z wielkich fabryk...

Tutaj każdy mógł uczestniczyć w procesie wyrabiania czekolady, a nawet przygotować swoją tabliczkę według własnego uznania - czekoladę mleczną lub deserową, dodać suszone owoce, orzechy, kokosa, a nawet pikantne chili czy imbir. Każdy mógł zabrać wykonaną czekoladę do domu. Były to więc dla dzieci fantastyczne zajęcia pouczające jak powstaje czekolada, mogli spróbować owoc kakaowca, obejrzeć całą produkcję czekolady i co najważniejsze własnoręcznie ją wykonać. Dla każdego był także dyplom oraz kubek gorącej prawdziwej czekolady.

Kolejnym etapem wycieczki był Teatr Powszechny, gzie odbyły się warsztaty pt. Skradzione dźwięki. Dzieci mogły też wejść i zajrzeć wszędzie tam, gdzie podczas spektaklu nie wolno wchodzić, były na małej i wielkiej scenie oraz za jej kulisami, oglądali wszystko to czego zwykły widz nigdy nie ujrzy. Jako Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Sędziejowiczanie” na zakończenie warsztatów zaśpiewali „Lipkę” p. Andrzejowi prowadzącemu warsztaty. Dzieci przeżyły wspaniały, pełny niezapomnianych wrażeń pierwszy feryjny poniedziałek.

 

Więcej zdjęć na FB GOK w Sędziejowicach pod linkiem: https://www.facebook.com/GOKSedziejowice/

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 08:51