Bezpieczeństwo Narodowe

Straże PożarneUG Sędziejowice

Dziennik Łódzki: Już działa system powiadamiania w gminie Sędziejowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 20 lutego 2019 20:15
5c645a5c9a4d6 osize933x0q70hda2edaGmina Sędziejowice uruchomiła mobilny system powiadomień. Tym sposobem samorząd chce być bliżej mieszkańców - czytamy w materiale przygotowanym przez Dziennik Łódzki, opublikowanym na portalu NaszeMiasto.pl.
 
System powiadamiania ma skrócić odległość między mieszkańcem, a urzędem – zapowiada wójt Dariusz Cieślak.
 
Już jako radny, czy mieszkaniec, zauważałem, że przeciętny mieszkaniec ma wbrew pozorom ciężki kontakt z urzędem. To znaczy, jeśli urząd nie dotrze do niego z komunikatem, to on bardzo rzadko przejawia zainteresowania. Oczywiście są sprawy newralgiczne, interesujące mieszkańców, podwyżka podatków, zmiana w systemie ich naliczania. Jest natomiast gros informacji, które przepływają przez urząd. I my mieliśmy problem, by z tymi informacjami dotrzeć do mieszkańców, a były to informacje dla nich bardzo cenne. Dlatego już pod koniec tamtej kadencji sugerowałem, że przydałby nam się taki system powiadomień, który pozwoliłby nam docierać bezpośrednio do mieszkańców niewielkimi kosztami. Nie jesteśmy w stanie wysłać pisma czy listu do każdego mieszkańca, natomiast ten system, który wdrożyliśmy idealnie wpisuje się w nasze potrzeby, ponieważ pozwala nam dotrzeć do każdego, kto wyrazi chęć byśmy do niego docierali.

Jak działa system? Jest aplikacja mobilna Blisko, jest system powiadomień SMS oraz newsletter emailowy. Szczegółowe informacje, jak z nich skorzystać są na oficjalnej stronie gminy: gminasedziejowice.eu.

Czytaj cały artykuł na NaszeMiasto.pl

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 20:23