Upamiętnienie 156. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego - 22 stycznia/wtorek/ 2019r. PDF Drukuj Email
czwartek, 24 stycznia 2019 14:05

kwiatyW 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, Wójt Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak wraz z kierownikami Urzędu Gminy uczcił w imieniu całej społeczności gminy pamięć powstańców 1863 r.

W ramach corocznego upamiętnienie złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz na mogile Powstańców Styczniowych w Sędziejowicach na sędziejowickim cmentarzu.

To jednak nie koniec wspomnień powstańczych na Ziemi Sędziejowickiej :

W naszej historii szczególne miejsce zajmuje jednak Bitwa pod Sędziejowicami, jedna z nielicznych zwycięskich batalii podczas tego powstania. Właśnie dlatego 26 sierpnia jeszcze raz spotkamy się na cmentarzu, żeby uczcić pamięć powstańców w nieco innej formule niż dotychczas – zapowiada Wójt.