Wyróżnienia podczas Spotkania Noworocznego Powiatu Łaskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
czwartek, 24 stycznia 2019 13:23

DSC 0015Dnia 15 stycznia 2019 r. odbyło się coroczne spotkanie noworoczne organizowane przez władze samorządowe powiatu łaskiego. Starosta łaski Piotr Wołosz, w swoim wystąpieniu podsumowała miniony rok. Wymienił strategiczne inwestycje i działania oraz podziękował wszystkim za owocną współpracę i wsparcie. Powiat Łaski uhonorował również mieszkańców Gminy Sędziejowice wspierających działalności sędziejowiskiego samorządu.

Wyróżnienie Statuetką ,,Przyjaciel Powiatu Łaskiego”.

Pan Kamil Miśkiewicz – Reno Kell

Prowadzona przez Pana Kamila Miśkiewicza firma „RENO-KELL” od kilkunastu lat świadczy usługi budowlane na terenie całego kraju. Współpracując z największymi inwestorami realizuje projekty publiczne (szkoły, szpitale) oraz prywatne i przemysłowe. Rozrastająca się w szybkim tempie działalność stwarza coraz więcej miejsc pracy dla mieszkańców naszego regionu. Pan Kamil znany jest z promowania i wspierania wydarzeń organizowanych przez sołectwa i placówki oświatowe. Chętnie bierze udział w inicjatywach społecznych organizowanych przez gminę Sędziejowice. Ponadto firma Reno-Kell jest jednym z głównych sponsorów GKS-u Sędziejowice.

Uhonorowania medalem ,,W dowód uznania” za działalność społeczną.

Ks. Dariusz Chlebowski zam. Sędziejowice

Ksiądz Dariusz Chlebowski jest człowiekiem, który całe swoje życie nieustannie poświęca angażując się w życie lokalne. Pomimo wielu obowiązków duszpasterskich znajduje jeszcze czas na działalność kulturalno – oświatową i społeczną . Jest zawsze tam, gdzie są jego parafianie, gdzie toczy się życie kulturalne. Każda msza święta odprawiana przez Księdza Dariusza Chlebowskiego wzbogacona jest o jego śpiew i grę na gitarze. Ksiądz tak bardzo kocha muzykę, że postanowił założyć dwa zespoły działające przy parafii. Mianowicie zespół „The Angels” oraz Scholę „Dziecięca Akademia Gospel” . Duchowny wyróżnia  się ogromną bezinteresownością , skromnością i zaangażowaniem w codzienne życie parafii, dzieci i młodzieży. Każdego roku organizuje piknik wakacyjny dla dzieci. Bierze czynny udział w życiu artystycznym gminy Sędziejowice. Organizuje niezwykły koncert uświęcający pamięć tych, którzy odeszli – „Parafialne Zaduszki Artystyczne”. Tym samym angażuje w pracę zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci korzystnie wpływając na ich rozwój artystyczny i duchowy.

DSC 0123 DSC 0150